| Body Material | ABS |
| External Length | 157 mm |
| External Width | 84 mm |
| External Height | 30 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Weight | 101g |
| Display Window | No |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 157 x 84 x 30mm |
| Push Buttons | No |
| Series | BOS |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.