| Body Material | Aluminium |
| External Length | 100 mm |
| External Width | 57 mm |
| External Height | 32 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Weight | 76g |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 100 x 57 x 32mm |
| Push Buttons | No |
| Series | Alubos |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.