| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 1050 mm |
| External Height | 155 mm |
| External Width | 315 mm |
| External Dimensions | 1050 x 315 x 155mm |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Transparent |
| Flanged | Yes |
| Gasket Material | Polyurethane |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.