| Body Material | Fibreglass Reinforced Polyester |
| External Length | 720 mm |
| External Height | 540 mm |
| External Width | 720 mm |
| External Dimensions | 54 x 72 x 13.5cm |
| Range | Thalassa |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Grey |
| Flanged | No |
| Shielded | No |
| Series | Thalassa PLS |
| IK Rating | IK09 |
| RAL Code | RAL 7035 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.