| Body Material | Steel |
| External Length | 200 mm |
| External Height | 400 mm |
| External Width | 400 mm |
| External Dimensions | 400 x 400 x 200mm |
| Range | Spacial |
| IP Rating | IP54 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Flanged | No |
| IK Rating | IK10 |
| Transparent Door | Yes |
| Weight | 10.4kg |
| RAL Code | RAL 7035 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.