| Body Material | Metal |
| External Length | 80 mm |
| External Height | 220 mm |
| External Width | 80 mm |
| External Dimensions | 220 x 80 x 77mm |
| Range | Harmony XAP |
| IP Rating | IP65 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Flanged | No |
| IK Rating | IK07 |
| Transparent Door | No |
| Weight | 1.4kg |
| RAL Code | RAL 7035 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.