| Body Material | Polyester |
| External Length | 150 mm |
| External Height | 130 mm |
| External Width | 185 mm |
| External Dimensions | 150 x 185 x 130mm |
| IP Rating | IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | No |
| Series | Mureva BOX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.