| Body Material | Fibreglass Reinforced Polyester |
| External Length | 400 mm |
| External Height | 160 mm |
| External Width | 250 mm |
| External Dimensions | 400 x 250 x 160mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Gasket Material | Neoprene |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.