| Body Material | Fibreglass Reinforced Polyester |
| External Length | 600 mm |
| External Height | 121 mm |
| External Width | 250 mm |
| External Dimensions | 600 x 250 x 121mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Flanged | No |
| RAL Code | RAL 7000 |
| Gasket Material | Silicone |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.