| Body Material | PET |
| External Length | 255 mm |
| External Height | 120 mm |
| External Width | 250 mm |
| External Dimensions | 255 x 250 x 120mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Black |
| Lid Colour | Black |
| Flanged | No |
| Shielded | No |
| Gasket Material | Silicone |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.