| Body Material | Die Cast Aluminium |
| External Length | 220 mm |
| External Height | 70 mm |
| External Width | 130 mm |
| External Dimensions | 220 x 130 x 70mm |
| IP Rating | IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | No |
| Series | aluCASE |
| Weight | 1100g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.