| Body Material | Steel |
| External Length | 400 mm |
| External Height | 400 mm |
| External Width | 800 mm |
| External Dimensions | 800 x 400 x 120mm |
| Range | Kx Terminal Box |
| Flanged | Yes |
| Shielded | No |
| Series | Kx |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.