| Body Material | Die Cast Aluminium |
| External Length | 113 mm |
| External Height | 232 mm |
| External Width | 280 mm |
| External Dimensions | 113 x 280 x 232mm |
| IP Rating | IP66 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Shielded | No |
| Series | GA |
| Weight | 3.22kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.