| Body Material | Steel |
| External Length | 454 mm |
| External Height | 492 mm |
| External Width | 605 mm |
| External Dimensions | 492 x 605 x 454mm |
| IP Rating | IP20 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Transparent |
| IK Rating | IK08 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.