| Body Material | Steel |
| External Height | 151 mm |
| External Width | 457 mm |
| External Dimensions | 152 x 457 x 152mm |
| Range | 1486 |
| IP Rating | IP54 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Flanged | No |
| Shielded | No |
| Series | 1486 |
| Weight | 7260g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.