| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 360 mm |
| External Height | 200 mm |
| External Width | 121 mm |
| External Dimensions | 360 x 200 x 121mm |
| Range | Euronord |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Series | PC |
| Gasket Material | Polyurethane |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.