| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 360.1 mm |
| External Height | 152.1 mm |
| External Width | 255.1 mm |
| External Dimensions | 360.1 x 255.1 x 152.1mm |
| Range | MNX |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| IK Rating | IK08 |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Gasket Material | Polyurethane |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.