| Body Material | Polycarbonate |
| External Length | 380 mm |
| External Height | 180 mm |
| External Width | 190 mm |
| External Dimensions | 380 x 190 x 180mm |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Colour | Grey |
| Lid Colour | Grey |
| Flanged | Yes |
| Shielded | No |
| Series | EK |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.