| IP Rating | IP55 |
| Series | PrismaSeT Active G |
| Body Material | Sheet Steel |
| Colour | White |
| External Dimensions | 650 x 575 x 260mm |
| External Depth | 260mm |
| External Height | 650 mm |
| External Width | 575 mm |
| Enclosure Rating | IP55 |
| Standards Met | IEC 62208 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.