| IP Rating | IP30, IP40, IP41, IP43 |
| Series | PrismaSeT Active G |
| Body Material | Sheet Steel |
| Colour | White |
| External Dimensions | 1730 x 600 x 205mm |
| External Depth | 205mm |
| External Height | 1730 mm |
| External Width | 600 mm |
| Enclosure Rating | IP30, IP40, IP41, IP43 |
| Standards Met | IEC 62208 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.