| Air Flow | 160m³/h |
| Input Power Rating | 800W |
| Supply Voltage | 56V dc |
| Depth | 179mm |
| Height | 99mm |
| Width | 168mm |
| Series | DCR 130 |
| Nominal Current | 25A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.