| Output Power | 1200W |
| Air Flow | 160m³/h |
| Input Power Rating | 1200W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Surface Temperature | 120°C |
| Depth | 120mm |
| Height | 168mm |
| Width | 145mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.