| Output Power | 500W |
| Air Flow | 50m³/h |
| Input Power Rating | 545W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Surface Temperature | +55°C |
| Depth | 126mm |
| Height | 142mm |
| Width | 88mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.