| Body Material | ABS |
| External Length | 203.2 mm |
| External Width | 254 mm |
| External Height | 101.6 mm |
| External Dimensions | 203.2 x 254.01 x 101.6mm |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | White |
| Standards Met | UL 94 HB, ULE56070 |
| Special Features | Self-Adhesive Rubber Feet |
| Internal Mounting Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.