| Body Material | ABS |
| External Length | 250 mm |
| External Width | 275 mm |
| External Height | 100 mm |
| External Dimensions | 250 x 275 x 100mm |
| Sloped Front | No |
| Colour | Grey |
| Standards Met | UL 94 HB |
| Special Features | Non-Slip Feet, Self Adhesive Mounting Clips |
| Internal Mounting Type | PCB Mounted |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.