| Body Material | Steel |
| External Length | 450 mm |
| External Width | 650 mm |
| External Height | 450 mm |
| External Dimensions | 650 x 450 x 155mm |
| Weight | 18kg |
| Sloped Front | No |
| Colour | Grey |
| Series | Enclosure |
| Standards Met | UL |
| Enclosure Rating | NEMA 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.