| Body Material | Aluminium, Steel |
| External Length | 350 mm |
| External Width | 180 mm |
| External Height | 100 mm |
| External Dimensions | 350 x 180 x 100mm |
| Weight | 1.5kg |
| Sloped Front | Yes |
| Colour | Grey |
| Series | 519 |
| Standards Met | REACH Complaint, RoHS |
| Enclosure Rating | IP30 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.