| Maximum Cooling Power | 3850W |
| Air Flow | 1450m³/h |
| Internal Circuit Air Flow | 1450m³/h |
| Noise Level | 70dB |
| External Circuit Air Flow | 1450m³/h |
| Input Power Rating | 1780W |
| Supply Voltage | 400V ac |
| Dimensions | 500 x 336 x 1270mm |
| Depth | 336mm |
| Height | 1270mm |
| Width | 500mm |
| Weight | 85kg |
| Series | CU |
| Refrigerant Type | Gas |
| Frequency | 50/60Hz |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.