| Maximum Cooling Power | 550W |
| Air Flow | 170 m³/h, 800m³/h |
| Internal Circuit Air Flow | 170m³/h |
| Noise Level | 64dB |
| External Circuit Air Flow | 800m³/h |
| Input Power Rating | 270W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Dimensions | 417 x 597 x 380mm |
| Depth | 380mm |
| Height | 417mm |
| Width | 597mm |
| Weight | 30kg |
| Series | TopTherm Blue e |
| Cooler Type | Air Conditioner |
| Refrigerant Type | R134a |
| Input Type | Plug-in Terminal Strip |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nominal Current | 2.3A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.