| Maximum Cooling Power | 850W |
| Air Flow | 230 m³/h, 550 m³/h |
| Internal Circuit Air Flow | 230m³/h |
| External Circuit Air Flow | 550m³/h |
| Input Power Rating | 400W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Dimensions | 550 x 280 x 280mm |
| Depth | 280mm |
| Height | 550mm |
| Width | 280mm |
| Weight | 22kg |
| Series | SK |
| Input Type | Plug-in Terminal Strip |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nominal Current | 2.7A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.