| Maximum Cooling Power | 550W |
| Air Flow | 265 (Internal Circuit) m³/h, 315 (External Circuit) m³/h |
| Internal Circuit Air Flow | 265m³/h |
| External Circuit Air Flow | 315m³/h |
| Input Power Rating | 390W |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Dimensions | 285 x 298 x 620mm |
| Depth | 298mm |
| Height | 620mm |
| Width | 285mm |
| Weight | 25kg |
| Series | SK 3303 |
| Cooler Type | Thermoelectric Cooler |
| Refrigerant Type | R134a |
| Input Type | Plug-in Terminal Strip |
| Frequency | 50Hz |
| Nominal Current | 2.6A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.