| Maximum Cooling Power | 5500W |
| Air Flow | 1850m³/h |
| Input Power Rating | 2490W |
| Supply Voltage | 380 → 415 V ac, 440 → 480V ac |
| Dimensions | 1000 x 450 x 710mm |
| Depth | 710mm |
| Height | 1000mm |
| Width | 450mm |
| Weight | 96kg |
| Series | Blue e+ |
| Cooler Type | Water Cooler |
| Refrigerant Type | R134a |
| Input Type | Plug-in Terminal Strip |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nominal Current | 3.95A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.