| Maximum Cooling Power | 510 (50 Hz) W, 580 (60 Hz)W |
| Air Flow | 280 (Internal) m³/h, 345 (External)m³/h |
| Noise Level | 63dB |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Dimensions | 562 x 310 x 212mm |
| Depth | 212mm |
| Height | 562mm |
| Width | 310mm |
| Series | DTI 9031 |
| Cooler Type | Galvanized/Electrostatically Powder Coated |
| Input Type | Plug |
| Frequency | 50/60Hz |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.