| Type | Vented Sliding Rack Mount Shelf |
| Rack Units | 2U |
| Depth | 610mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum Load | 22.7kg |
| Dimensions | 610 x 452 x 45mm |
| Height | 45mm |
| Maximum Depth | 744mm |
| Minimum Depth | 510mm |
| Width | 452mm |
| Extension Type | Sliding |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.