| Type | Vented Rack Shelf |
| Rack Units | 1U |
| Depth | 483mm |
| Adjustable Depth | 508mm |
| Ventilated | Yes |
| Colour | Black |
| Material | Steel |
| Maximum Load | 25kg |
| Dimensions | 50.8 x 48.3 x 4.3cm |
| Height | 43mm |
| Width | 483mm |
| Material Thickness | 2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.