| Type | Rack Screws and Cage Nuts |
| For Use With | Server Racks and Cabinets |
| Material | Metal |
| Thread Size | #1032 |
| Quantity | 50 |
| Dimensions | 19 x 4.8 x 4.8mm |
| Height | 4.8mm |
| Length | 19.05mm |
| Width | 4.8mm |
| Compatible Part | Cabinet, Rack |
| Finish | Nickel Plated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.