| Earth Block Type | Top Hat |
| Wire Size | 22 → 12 AWG |
| Colour | Green/Yellow |
| Number Of Ways | 4 |
| Termination Method | Screw |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | 300 V |
| Length | 59mm |
| Width | 6.2mm |
| Height | 70.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.