| Earth Block Type | ZPE4 DIN Rail |
| Wire Size | 26 → 10 AWG |
| Colour | Green |
| Number Of Ways | 2 |
| Termination Method | Clamp |
| Housing Material | Wemid |
| Voltage Rating | 800 V |
| Length | 64mm |
| Width | 6.1mm |
| Height | 43.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.