| Wire Size | 10 → 2 AWG |
| Cable CSA | 35mm² |
| Colour | Green/Yellow |
| Number Of Ways | 2 |
| Termination Method | Screw Down |
| Housing Material | Nylon |
| Current Rating | 125A |
| Voltage Rating | 800 V |
| Length | 63mm |
| Width | 16mm |
| Height | 75.1mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.