| Earth Block Type | MT1.5-TWIN-PE |
| Wire Size | 26 → 16 AWG |
| Number Of Ways | 3 |
| Termination Method | Screw Down |
| Housing Material | Polyamide |
| Length | 28mm |
| Width | 4.2mm |
| Height | 30mm |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.