| Number Of Ways | 6 |
| Termination Method | Screw |
| Housing Material | Wemid |
| Current Rating | 100A |
| Voltage Rating | 690 V ac/dc |
| Cable CSA | 10 mm², 25 mm² |
| Length | 30.2mm |
| Width | 49mm |
| Height | 55.4mm |
| Colour | Grey |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.