| Number Of Ways | 26 |
| Termination Method | Screw |
| Wire Size | 35 mm² |
| Housing Material | PC |
| Length | 99mm |
| Width | 40mm |
| Height | 43mm |
| Colour | Blue |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.