| Number Of Ways | 12 |
| Termination Method | Screw Down |
| Housing Material | PC |
| Current Rating | 160A |
| Voltage Rating | 500 V |
| Cable CSA | 16 mm², 25 mm², 50 mm² |
| Length | 150mm |
| Width | 84mm |
| Height | 48mm |
| Colour | Clear |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.