| Number Of Ways | 19 |
| Termination Method | Push In |
| Wire Size | 26 → 12 AWG |
| Current Rating | 24 A, 41 A |
| Voltage Rating | 500 V |
| Cable CSA | 0.14 → 4mm² |
| Series | PTFIX |
| Colour | Grey |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.