| Number Of Ways | 4 |
| Termination Method | Clamp |
| Wire Size | 12 AWG |
| Current Rating | 32A |
| Voltage Rating | 800 V |
| Cable CSA | 4mm² |
| Length | 26.5mm |
| Height | 53mm |
| Colour | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.