| Number Of Ways | 2 |
| Termination Method | Clamp |
| Wire Size | 6 AWG |
| Current Rating | 200A |
| Voltage Rating | 800 V |
| Cable CSA | 10-70 inputmm² |
| Length | 114mm |
| Height | 56.7mm |
| Colour | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.