| Colour | Beige |
| Number of Levels | Double |
| Series | Z |
| American Wire Gauge | 28 → 16AWG |
| Termination Method | Clamp |
| Cable CSA | 1.5mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 17.5A |
| Pitch | 3.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.