| Colour | Beige, Yellow |
| Number of Levels | 1 |
| Series | SAK |
| American Wire Gauge | 26 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 4mm² |
| Fused | No |
| Voltage Rating | 400 V |
| Current Rating | 10A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Standards Met | CE, CSA, EAC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.