| Colour | Orange |
| Number of Levels | 1 |
| Series | 8WH |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 4mm² |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Current Rating | 32A |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Standards Met | CE, EAC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.