| Colour | Grey |
| Number of Levels | Single |
| Series | 8WH |
| Termination Method | Spring Clamp |
| Cable CSA | 1.5mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 17.5A |
| Pitch | 4.2mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.